Signal Transformer SCRH127/LD-5R8
Part No.:
SCRH127/LD-5R8
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127/LD-5R8.pdf
Description:
FIXED IND 5.8UH 7.7A 16.2MOHM SM
Comments
SCRH127/LD-5R8 Specifications
Inductance:
5.8 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
7.7 A
Current - Saturation (Isat):
8.6A
DC Resistance (DCR):
16.2mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)