Signal Transformer SCRH127/LD-681
Part No.:
SCRH127/LD-681
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127/LD-681.pdf
Description:
FIXED IND 680UH 760MA 1.13OHM SM
Comments
SCRH127/LD-681 Specifications
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
760 mA
Current - Saturation (Isat):
850mA
DC Resistance (DCR):
1.13Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)