Signal Transformer SCRH127/LD-7R4
Part No.:
SCRH127/LD-7R4
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127/LD-7R4.pdf
Description:
FIXED IND 7.4UH 6.9A 17.7MOHM SM
Comments
SCRH127/LD-7R4 Specifications
Inductance:
7.4 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
6.9 A
Current - Saturation (Isat):
7.4A
DC Resistance (DCR):
17.7mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)