Signal Transformer SCRH127/LD-820
Part No.:
SCRH127/LD-820
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127/LD-820.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 2.4A 130 MOHM SMD
Comments
SCRH127/LD-820 Specifications
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.4 A
Current - Saturation (Isat):
2.4A
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)