Signal Transformer SCRH2D14-1R5
Part No.:
SCRH2D14-1R5
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH2D14-1R5.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 1.6A 71 MOHM SMD
Comments
SCRH2D14-1R5 Specifications
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.6 A
Current - Saturation (Isat):
1.8A
DC Resistance (DCR):
71mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.061" (1.55mm)