Signal Transformer SCRH2D14-2R7
Part No.:
SCRH2D14-2R7
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH2D14-2R7.pdf
Description:
FIXED IND 2.7UH 1.22A 114MOHM SM
Comments
SCRH2D14-2R7 Specifications
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.22 A
Current - Saturation (Isat):
1.35A
DC Resistance (DCR):
114mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.061" (1.55mm)