Signal Transformer SCRH2D14-3R3
Part No.:
SCRH2D14-3R3
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH2D14-3R3.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.15A 125MOHM SM
Comments
SCRH2D14-3R3 Specifications
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.15 A
Current - Saturation (Isat):
1.2A
DC Resistance (DCR):
125mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.061" (1.55mm)