Signal Transformer SCRH2D14-3R9
Part No.:
SCRH2D14-3R9
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH2D14-3R9.pdf
Description:
FIXED IND 3.9UH 1.03A 178MOHM SM
Comments
SCRH2D14-3R9 Specifications
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.03 A
Current - Saturation (Isat):
1.1A
DC Resistance (DCR):
178mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.061" (1.55mm)