Signal Transformer SCRH2D14-4R7
Part No.:
SCRH2D14-4R7
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH2D14-4R7.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 930MA 195MOHM SM
Comments
SCRH2D14-4R7 Specifications
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
930 mA
Current - Saturation (Isat):
1A
DC Resistance (DCR):
195mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.061" (1.55mm)