Signal Transformer SCRH5D28R-120
Part No.:
SCRH5D28R-120
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH5D28R-120.pdf
Description:
FIXED IND 12UH 2.18A 71.6MOHM SM
Comments
SCRH5D28R-120 Specifications
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
2.18 A
Current - Saturation (Isat):
1.2A
DC Resistance (DCR):
71.6mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.248" L x 0.244" W (6.30mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)