Signal Transformer SCRH5D28R-150
Part No.:
SCRH5D28R-150
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH5D28R-150.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 1.96A 82.4MOHM SM
Comments
SCRH5D28R-150 Specifications
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.96 A
Current - Saturation (Isat):
1.1A
DC Resistance (DCR):
82.4mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.248" L x 0.244" W (6.30mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)