Signal Transformer SCRH5D28R-330
Part No.:
SCRH5D28R-330
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH5D28R-330.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 1.35A 182.5 MOHM
Comments
SCRH5D28R-330 Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.35 A
Current - Saturation (Isat):
760mA
DC Resistance (DCR):
182.5mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.248" L x 0.244" W (6.30mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)