Signal Transformer SCRH5D28R-3R3
Part No.:
SCRH5D28R-3R3
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH5D28R-3R3.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 4.18A 20.3 MOHM
Comments
SCRH5D28R-3R3 Specifications
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
4.18 A
Current - Saturation (Isat):
2.3A
DC Resistance (DCR):
20.3mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.248" L x 0.244" W (6.30mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)