Signal Transformer SCRH5D28R-470
Part No.:
SCRH5D28R-470
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH5D28R-470.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 1.15A 229.5 MOHM
Comments
SCRH5D28R-470 Specifications
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.15 A
Current - Saturation (Isat):
600mA
DC Resistance (DCR):
229.5mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.248" L x 0.244" W (6.30mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)