Signal Transformer SCRH5D28R-820
Part No.:
SCRH5D28R-820
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH5D28R-820.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 850MA 418.5 MOHM
Comments
SCRH5D28R-820 Specifications
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
850 mA
Current - Saturation (Isat):
450mA
DC Resistance (DCR):
418.5mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.248" L x 0.244" W (6.30mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)