Signal Transformer SCRH62-330
Part No.:
SCRH62-330
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH62-330.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 840MA 450MOHM SMD
Comments
SCRH62-330 Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
840 mA
Current - Saturation (Isat):
590mA
DC Resistance (DCR):
450mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.280" L x 0.256" W (7.10mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)