Signal Transformer SCRH62-470
Part No.:
SCRH62-470
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH62-470.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 750MA 690MOHM SMD
Comments
SCRH62-470 Specifications
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
750 mA
Current - Saturation (Isat):
500mA
DC Resistance (DCR):
690mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.280" L x 0.256" W (7.10mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)