Signal Transformer SCRH74B-151
Part No.:
SCRH74B-151
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH74B-151.pdf
Description:
FIXED IND 150UH 460MA 880MOHM SM
Comments
SCRH74B-151 Specifications
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
460 mA
Current - Saturation (Isat):
460mA
DC Resistance (DCR):
880mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.307" L x 0.307" W (7.80mm x 7.80mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)