Signal Transformer SCRH74B-270
Part No.:
SCRH74B-270
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH74B-270.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 1.12A 150MOHM SMD
Comments
SCRH74B-270 Specifications
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.12 A
Current - Saturation (Isat):
1.12A
DC Resistance (DCR):
150mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.307" L x 0.307" W (7.80mm x 7.80mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)