Signal Transformer SCRH74B-330
Part No.:
SCRH74B-330
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH74B-330.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 960MA 170MOHM SMD
Comments
SCRH74B-330 Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
960 mA
Current - Saturation (Isat):
960mA
DC Resistance (DCR):
170mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.307" L x 0.307" W (7.80mm x 7.80mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)