Signal Transformer SCRH74B-820
Part No.:
SCRH74B-820
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH74B-820.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 610MA 430MOHM SMD
Comments
SCRH74B-820 Specifications
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
610 mA
Current - Saturation (Isat):
610mA
DC Resistance (DCR):
430mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.307" L x 0.307" W (7.80mm x 7.80mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)