Signal Transformer SCRH74B-821
Part No.:
SCRH74B-821
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH74B-821.pdf
Description:
FIXED IND 820UH 200MA 5.2OHM SMD
Comments
SCRH74B-821 Specifications
Inductance:
820 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
200 mA
Current - Saturation (Isat):
200mA
DC Resistance (DCR):
5.2Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.307" L x 0.307" W (7.80mm x 7.80mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)