Bourns Inc. SDR2207-R78ML
Part No.:
SDR2207-R78ML
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSDR2207-R78ML.pdf
Description:
FIXED IND 780NH 15A 2.6 MOHM SMD
Comments
SDR2207-R78ML Specifications
Inductance:
780 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
15 A
Current - Saturation (Isat):
30A
DC Resistance (DCR):
2.6mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 5MHz
Frequency - Self Resonant:
104MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.866" L x 0.591" W (22.00mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max):
0.307" (7.80mm)