Skyworks Solutions Inc. SE2609L-R
Part No.:
SE2609L-R
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
RF Amplifiers
Package:
8-VFDFN Exposed Pad
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSE2609L-R.pdf
Description:
IC AMP 802.11B/G/N 2.4GHZ 8QFN
Comments
SE2609L-R Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Series:
SiGe
Package/Case:
8-VFDFN Exposed Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Frequency:
2.4GHz ~ 2.5GHz
P1dB:
25.5dBm
Gain:
28dB
Noise Figure:
RF Type:
802.11b/g/n
Voltage - Supply:
3V ~ 5.5V
Current - Supply:
260mA
Test Frequency:
2.4GHz ~ 2.5GHz