NextGen Components SF32WK32768D31T002
Part No.:
SF32WK32768D31T002
Manufacturer:
NextGen Components
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSF32WK32768D31T002.pdf
Description:
32.768KHz 20ppm 12.5pF 2P 70Kohm
Comments
SF32WK32768D31T002 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
NextGen Components
Series:
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
Frequency Stability:
-0.040ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
2-SMD (3.2x1.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)