EPSON SG-9101CB-C20PGDAC
Part No.:
SG-9101CB-C20PGDAC
Manufacturer:
EPSON
Category:
Programmable Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSG-9101CB-C20PGDAC.pdf
Description:
XTAL OSC PROG XO CMOS CTR SPRD
Comments
SG-9101CB-C20PGDAC Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
EPSON
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Series:
SG-9101
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Programmable Type:
Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range:
670 kHz ~ 20 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.62V ~ 3.63V
Frequency Stability:
Frequency Stability (Total):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
±2.00%, Center Spread
Current - Supply (Max):
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)