TDK Corporation SLF10145T-5R6M3R2-H
Part No.:
SLF10145T-5R6M3R2-H
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLF10145T-5R6M3R2-H.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 3.2A 26.4MOHM SM
Comments
SLF10145T-5R6M3R2-H Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
SLF-H
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.2 A
Current - Saturation (Isat):
3.8A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
26.4mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)