TDK Corporation SLF12565T-100M4R8-H
Part No.:
SLF12565T-100M4R8-H
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLF12565T-100M4R8-H.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 4.8A 24.24MOHM SM
Comments
SLF12565T-100M4R8-H Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
SLF-H
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.8 A
Current - Saturation (Isat):
5A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
24.24mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)