TDK Corporation SLF12565T-100M4R8-PF
Part No.:
SLF12565T-100M4R8-PF
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLF12565T-100M4R8-PF.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 4.8A 24.2MOHM SMD
Comments
SLF12565T-100M4R8-PF Specifications
Series:
SLF
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.8 A
Current - Saturation (Isat):
5A
DC Resistance (DCR):
24.2mOhm Max
Operating Temperature:
-20°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)