TDK Corporation SLF12565T-220M3R5-PF
Part No.:
SLF12565T-220M3R5-PF
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLF12565T-220M3R5-PF.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 3.8A 37.9MOHM SMD
Comments
SLF12565T-220M3R5-PF Specifications
Series:
SLF
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.8 A
Current - Saturation (Isat):
3.5A
DC Resistance (DCR):
37.9mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)