TDK Corporation SLF12565T-470M2R4-H
Part No.:
SLF12565T-470M2R4-H
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLF12565T-470M2R4-H.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 2.4A 69.36MOHM SM
Comments
SLF12565T-470M2R4-H Specifications
Series:
SLF-H
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.4 A
Current - Saturation (Isat):
2.4A
DC Resistance (DCR):
69.36mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)