TDK Corporation SLF12575T-100M5R4-PF
Part No.:
SLF12575T-100M5R4-PF
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLF12575T-100M5R4-PF.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 5.4A 18.7MOHM SMD
Shipping
Inventory:836
Comments
SLF12575T-100M5R4-PF Specifications
Series:
SLF
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.4 A
Current - Saturation (Isat):
5.5A
DC Resistance (DCR):
18.7mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.309" (7.85mm)