TDK Corporation SLF12575T-101M1R9-PF
Part No.:
SLF12575T-101M1R9-PF
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLF12575T-101M1R9-PF.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 1.9A 150MOHM SMD
Shipping
Inventory:711
Comments
SLF12575T-101M1R9-PF Specifications
Series:
SLF
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.9 A
Current - Saturation (Isat):
1.9A
DC Resistance (DCR):
150mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.309" (7.85mm)