TDK Corporation SLF12575T-150M4R7-PF
Part No.:
SLF12575T-150M4R7-PF
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLF12575T-150M4R7-PF.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 5A 22.1 MOHM SMD
Comments
SLF12575T-150M4R7-PF Specifications
Series:
SLF
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5 A
Current - Saturation (Isat):
4.7A
DC Resistance (DCR):
22.1mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.309" (7.85mm)