TDK Corporation SLF12575T-330M3R2-PF
Part No.:
SLF12575T-330M3R2-PF
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLF12575T-330M3R2-PF.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 3.4A 47.4MOHM SMD
Comments
SLF12575T-330M3R2-PF Specifications
Series:
SLF
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.4 A
Current - Saturation (Isat):
3.2A
DC Resistance (DCR):
47.4mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.309" (7.85mm)