TDK Corporation SLF12575T-470M2R7-PF
Part No.:
SLF12575T-470M2R7-PF
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLF12575T-470M2R7-PF.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 3A 63.4 MOHM SMD
Comments
SLF12575T-470M2R7-PF Specifications
Series:
SLF
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3 A
Current - Saturation (Isat):
2.7A
DC Resistance (DCR):
63.4mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.309" (7.85mm)