TDK Corporation SLF7032T-101MR45-2
Part No.:
SLF7032T-101MR45-2
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLF7032T-101MR45-2.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 450MA 540MOHM SM
Comments
SLF7032T-101MR45-2 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
450 mA
DC Resistance (DCR):
540mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)