TDK Corporation SLF7032T-330MR75-2
Part No.:
SLF7032T-330MR75-2
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLF7032T-330MR75-2.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 750MA 192MOHM SMD
Comments
SLF7032T-330MR75-2 Specifications
Product Status:
Obsolete
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
750 mA
DC Resistance (DCR):
192mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)