TDK Corporation SLF7045T-101MR50
Part No.:
SLF7045T-101MR50
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLF7045T-101MR50.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 650MA 300MOHM SM
Comments
SLF7045T-101MR50 Specifications
Product Status:
Obsolete
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
650 mA
Current - Saturation (Isat):
500mA
DC Resistance (DCR):
300mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)