TDK Corporation SLF7045T-102MR14
Part No.:
SLF7045T-102MR14
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLF7045T-102MR14.pdf
Description:
FIXED IND 1MH 250MA 2.736OHM SMD
Comments
SLF7045T-102MR14 Specifications
Product Status:
Obsolete
Inductance:
1 mH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
250 mA
Current - Saturation (Isat):
140mA
DC Resistance (DCR):
2.736Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)