TDK Corporation SLF7045T-221MR33
Part No.:
SLF7045T-221MR33
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLF7045T-221MR33.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 450MA 624MOHM SM
Comments
SLF7045T-221MR33 Specifications
Product Status:
Obsolete
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
450 mA
Current - Saturation (Isat):
330mA
DC Resistance (DCR):
624mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)