TDK Corporation SLF7045T-330MR82
Part No.:
SLF7045T-330MR82
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLF7045T-330MR82.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 1.09A 115.2 MOHM
Comments
SLF7045T-330MR82 Specifications
Product Status:
Obsolete
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.09 A
Current - Saturation (Isat):
820mA
DC Resistance (DCR):
115.2mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)