TDK Corporation SLF7045T-331MR25-PF
Part No.:
SLF7045T-331MR25-PF
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLF7045T-331MR25-PF.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 370MA 888MOHM SM
Comments
SLF7045T-331MR25-PF Specifications
Product Status:
Last Time Buy
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
370 mA
Current - Saturation (Isat):
250mA
DC Resistance (DCR):
888mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)