TDK Corporation SLF7045T-471MR22
Part No.:
SLF7045T-471MR22
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLF7045T-471MR22.pdf
Description:
FIXED IND 470UH 310MA 1.26OHM SM
Comments
SLF7045T-471MR22 Specifications
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
310 mA
Current - Saturation (Isat):
220mA
DC Resistance (DCR):
1.26Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)