TDK Corporation SLF7045T-4R7M2R0
Part No.:
SLF7045T-4R7M2R0
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLF7045T-4R7M2R0.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 2.1A 36 MOHM SMD
Comments
SLF7045T-4R7M2R0 Specifications
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.1 A
Current - Saturation (Isat):
2A
DC Resistance (DCR):
36mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)