TDK Corporation SLF7045T-680MR60
Part No.:
SLF7045T-680MR60
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLF7045T-680MR60.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 770MA 210MOHM SMD
Comments
SLF7045T-680MR60 Specifications
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
770 mA
Current - Saturation (Isat):
600mA
DC Resistance (DCR):
210mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)