TDK Corporation SLF7045T-681MR20
Part No.:
SLF7045T-681MR20
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLF7045T-681MR20.pdf
Description:
FIXED IND 680UH 270MA 1.776 OHM
Comments
SLF7045T-681MR20 Specifications
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
270 mA
Current - Saturation (Isat):
200mA
DC Resistance (DCR):
1.776Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)