TDK Corporation SLF7055T-100M2R5-3PF
Part No.:
SLF7055T-100M2R5-3PF
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLF7055T-100M2R5-3PF.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 2.5A 46.9MOHM SMD
Comments
SLF7055T-100M2R5-3PF Specifications
Product Status:
Last Time Buy
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.5 A
Current - Saturation (Isat):
2.6A
DC Resistance (DCR):
46.9mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.228" (5.80mm)