Signal Transformer SLPPI04-10-6R8M-TR
Part No.:
SLPPI04-10-6R8M-TR
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLPPI04-10-6R8M-TR.pdf
Description:
HI POWER IND 6.80UH 224.0 MOHM
Comments
SLPPI04-10-6R8M-TR Specifications
Series:
SLPPI04
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.1 A
Current - Saturation (Isat):
2.2A
DC Resistance (DCR):
268mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.173" L x 0.157" W (4.40mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)