Signal Transformer SLPPI04-12-R33M-TR
Part No.:
SLPPI04-12-R33M-TR
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSLPPI04-12-R33M-TR.pdf
Description:
HI POWER IND 0.33UH 15.8 MOHM 9
Comments
SLPPI04-12-R33M-TR Specifications
Series:
SLPPI04
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
8 A
Current - Saturation (Isat):
12A
DC Resistance (DCR):
14.5mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.173" L x 0.157" W (4.40mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)